Blog

Před zrcadlem se na manažerský pohovor nepřipravíte

05. 05. 2019

“Základní chybou ze strany manažerů ucházejících se o práci je podceňovat svého protivníka. Myslet si, že díky jejich zkušenostem půjdou všichni automaticky do kolen a není třeba se na pohovor nějak zvlášť připravit,” začíná rozhovor o výběrových pohovorech (VŘ) manažerů Honza Toms, dlouholetý HR ředitel s více než 20letou zkušeností z HR prostředí a z byznysu. Během své kariéry vedl výběrová řízení a AC/DC s několika tisíci kandidáty/zaměstnanci od nejnižší úrovně řízení až po generální ředitele.

Inzerujete zdarma a platíte až za výsledek

05. 05. 2019

“Přicházíme s inovativním systémem, revolucí mezi pracovními portály. Je to jednoduché. Inzerujete zdarma, platíte až za výsledek. Sami se rozhodnete, kolik do hledání seniorního manažera budete investovat času i peněz.,” říká k revoluční podobě pracovního portálu pro seniorní manažery Executivejob.cz Tomáš Drážný, bývalý headhunter a zakladatel webu.

Jste manažer a hledáte práci? Jste u nás správně

05. 05. 2019

“Představte si pracovní portál, kde si novou kariérní výzvu hledáte jen mezi seniorními manažerskými nabídkami s platem od 60 000 Kč měsíčně a nemusíte se probírat nerelevantními inzeráty. Neplatíte nic za členství a vše je zcela zdarma. To je Executivejob.cz,” říká Tomáš Drážný, zakladatel pracovního portálu pro seniorní manažery, jediného specializovaného v ČR..

Profesionální životopis nejen pro senior manažery

05. 05. 2019

Téma sestavení profesionálního životopisu jsme otevřeli minulým obecnějším článkem. Věnovali jsme se s trochou nadsázky uvažování o CV ještě před tím, než začnete psát. Každý životopis totiž není jen informativní dokument. Životopis je tím nejdůležitějším marketingovým materiálem - prodává totiž Vás. Jak si tedy sestavit profesionální CV pro seniorní manažery? Dnes se chceme věnovat pěti nejčastějších chybám.

Jak na motivační dopis?

05. 05. 2019

Motivační dopis je při reakci na novou kariérní příležitost dle zažitých norem stálou součástí top manažerského náborového procesu. Dostál však už statusu, že je “nutným zlem”, které nikdo pořádně nečte? Nebo je opravdu silnou manažerskou zbraní? Záleží jen na zpracování.

6 vteřin a dost! Otestujte si sami svůj životopis

05. 05. 2019

Jak vytvořit dobrý životopis? Stačí se zeptat pana Googla a vyskočí na vás stovky návodů. Vy si některý vyberete a postupujete podle něj, abyste nakonec zjistili, že jste svým dokonalým CV vlastně žádnou firmu nezaujali. A nad přesvědčením o své skvělosti, kterou jste dali dle návodu na papír, kroutíte hlavou se slovy: “Jak je možné, že nikoho nezajímám?!”

Máme boty! První investor nás posune zase o kus dál

30. 04. 2019

Odstartovali jsme v červnu 2017. Měli jsme cash flow na tři měsíce, scházeli se v bytě, očekávali první reakce na náš projekt Executivejob.cz. Noci jsme strávili u excelu, přišly první dny v terénu, první klient, první obsazená pozice, první pochybnosti, první skvělá reference a podpora okolí, první kanceláře. Do týmu jsme přibrali Terezu, která vyšvihla klientský servis, na kterém si zakládáme, registroval se tisící kandidát, objevily se o nás první články v médiích. I když máme za sebou kus cesty, nadneseně lze říct, že jsme opět na startu. Jen už nestojíme v blocích před neznámým závodem, ale už přesně víme, jakým směrem běžet. A s nadsázkou řečeno slovy trenéra basketbalistů z filmu Kokosy v pralese - Máme boty! Do Executivejob.cz, webu spojujícího top manažerské pracovní nabídky a seniorní manažery, totiž vstoupil začátkem podzimu 2018 první investor. A vyrážíme!!

Personal Branding – Think and Be Bold

30. 04. 2019

A year ago, Tomáš Dražný was getting ready for a risky career turn. A partner in a local headhunting boutique, he had spotted a gap on the increasingly hot Czech labor market. Despite being the country with the lowest unemployment in Europe (3.5% unemployment rate at the end of November 2017, a new record for the Central European power horse), the Czech Republic had no online tool that would help headhunters to find suitable candidates for top managerial positions fast. This was a challenge Dražný was ready to address.

Nebuďte ti, kdo jsou na víc

30. 04. 2019

Osobní brand je o budování očekávání, která pak musíte naplnit. Dobré jméno je reputace, která koluje mezi lidmi bez našeho vědomí. I v personal brandingu však můžete napáchat víc škody, než užitku.

Proč se registrovat na Executivejob.cz?

  • Získáte u nás možnost reagovat na seniorní manažerské pracovní příležitosti
  • Registrace je u nás zdarma a zabere Vám maximálně 3 minuty
  • Můžete využít neviditelného režimu, nikdo se nedozví, že hledáte novou kariérní výzvu
  • Získáte 10% slevu na všechny naše služby
  • Budete na očích - spolupracujeme s 15 top headhuntery v ČR
  • Změníme Vaše hledání nové kariérní výzvy v zážitek