Blog

Víte, kolik Vás stojí obsadit jednu manažerskou pozici? A jak měřit, jestli nabíráte kandidáty efektivně? Tzv. Cost Per Hire Vám pomůže analyzovat celý proces náboru a na základě toho ušetříte peníze i čas. Jaké další parametry je dobré sledovat?

Víte, jak si vedete na LinkedInu? Social Selling Index Vám to prozradí. Nástroj od LinkedInu, který je zdarma, Vám řekne, jaké máte dle jejich algoritmu skóre. Naznačí vám, kde máte ve svém profilu rezervy a proč Vás nikdo nemůže dohledat. Nezoufejte, víme, jak na to.

Životopis je ten nejdůležitější marketingový materiál, který jste kdy drželi v ruce. Proč? Ovlivňuje totiž Vaši (nejen) pracovní budoucnost a spokojenost na dalších ideálně alespoň několik let. Popis a informace ke každé z pracovních pozic, které jste zastávali, jsou jedny z obsahově nejstěžejnějších informací, které CV obsahuje, proto by měl obsah dávat čtenáři Vašeho CV co největší smysl a souvislosti.

Co odhalil letošní průzkum EXESS23 (Executive Salary Survey)? Už potřetí jsme ve spolupráci se společností Vissto Solutions spustili největší průzkum manažerského odměňování u nás, kterého se zúčastnilo více než 1.200 manažerů a manažerek. Rádi bychom Vás seznámili s výstupem už 31. srpna v 9:00 v coworkingu Worklounge na Václavském náměstí. Dozvíte se trendy v manažerském odměňování letošního roku, jak se proměnilo celkové složení odměn od loňska nebo jak se liší mzdy mužů a žen v českém managementu.

Vytahují se staré křivdy a to, proč jsem opustil bývalou pozici. Káva došla, teď už se bude pít jen zteplalá voda, atmosféra u “výslechu” začíná houstnout. Jsou v přesile - CEO, HR a liniový manažer, tedy jeden navíc od klasického scénáře good cop, bad cop. Myslí si, že mě mají. Ale já moc dobře vím, že za chvíli přijde moje chvíle a karty se obrátí. Je čas vyřešit tento případ temného pohovoru. Je čas posvítit si na firmu i pozici, o kterou se ucházím. Teď nebo nikdy, jindy už prostor na otázky nebude. Jak ale poznat, že je to ta správná volba?

Věnuje se Vaše firma employer brandingu? A jaké kanály využíváte - sociální sítě, kariérní stránky… a co třeba kavárna, hospoda nebo lekce spinningu? Tam se totiž dozvíte ty nejupřímnější reference na společnost. A často taky od lidí, kteří u Vás už nepracují a nebo zatím nedostali odpověď na svůj zaslaný životopis. Právě na tyto skupiny firma často zapomíná a přitom mohou v minutě poškodit reputaci, kterou si firma dlouhodobě a draze buduje. Jak se vyhnout pověsti nespolehlivé firmy a neztratit důvěru, která se už těžko získává zpět? Skvěle komunikovat, a také…

Nakoukněte do zákulisí Executivejob.cz. Zakladatel platformy Tomáš Drážný v novém rozhovoru pro Expertní board 21 otevřeně popisuje současný stav českého headhuntingu a recruitmentu, ale také jak covid zamíchal manažerskými platy. Co se u nás ještě tolik neřeší, ale v zahraničí už je to dávno téma? To a mohem více se dozvíte se v novém díle Byznys nářezu.

Jak se postavit otázce, které se všichni vyhýbají? Přímo a otevřeně. Připravte se před pohovorem, udělejte si průzkum mezi kolegy, zjistěte si dostupná data z trhu, v jakém rozpětí se mzda na podobné pozici ve vašem odvětví pohybuje. Díky jasným datům a Vašim zkušenostem si můžete obhájit i nárůst oproti pozici předchozí. Transparentní komunikace ale musí být oboustranná. Nikdo nechce pracovat ve firmě, která čeká, že se podhodnotíte a přistoupí na Vaši nabídku. Jak správně odpovědět na otázku a obhájit si svou hodnotu?

10.000,-, 50.000,- nebo třeba 300.000,-? Máte spočítáno kolik peněz a času Vás stojí obsadit manažerskou pozici? Udělejte si jednoduchou rovnici. K Vašemu času připočítejte cenu za inzerci na náborových platformách, odměnu headhuntera a pokud se to nepodaří hned, tak čas, který proteče a Vy nikoho nemáte to všechno vynásobí třeba dvěma. Existuje ale i jednodušší a rychlejší cesta k úspěchu. A celé Vás to může stát třeba jen 1.990,-.

Proč hledat práci na ExecutiveJob.cz?

  • Získáte u nás možnost reagovat na seniorní manažerské pracovní příležitosti
  • Registrace je u nás zdarma a zabere Vám maximálně 3 minuty
  • Můžete využít neviditelného režimu, nikdo se nedozví, že hledáte novou kariérní výzvu
  • Získáte 10% slevu na všechny naše služby, například na vytvoření profesionálního CV nebo LinkedInu. 
  • Budete na očích - spolupracujeme s 15 top headhuntery v ČR
  • Změníme Vaše hledání nové kariérní výzvy v zážitek

Přihlaste se k newsletteru

Buďte v obraze, co se děje ve světě manažerů, obsazování top manažerských pozic a připojte se k našemu newsletteru, kde se budete pravidelně dovídat tipy a novinky.